Точність вимірів та зручність користуванням аналізатором GrainSense

28.05.2020
Нільс Боссон, фермерське господарство “Ніборг Гард”, Швеція

GrainSense – перший у світі та в Україні портативний пристрій (аналізатор зерна) для виміру якісних показників у злакових та олійних культурах, отримує “великий палець вверх” від агро-виробника, що вирощує злакові култруи, Нільса Босона. Нільс був одним з перших хто отримав ГрейнСенс після старту продаж, у 2018 році. Нільс використовує Грейнсенс для виміру вмісту вологи та білку, та згодився поділитись своїм досвідом.

“Замість того щоб чекати декілька днів на результати аналізу з лабораторії, які і так коштують не дешево, я дізнаюсь результати миттєво, без зайвих витрат. Я мєттєво даю відповідь покупцю, якиї якості в мене зерно, що дає мені перевагу при продажі. Я беру пристрій з собою у поле перш ніж почати жнив, дивлюся на вміст вологи та білку, і якщо результат задовільняє мене, починаю прибирання”, каже Нільс Босон, фермер з Nyborg Gård (Ніборг Гард – Сільске господарство у Швеції).

Окрім вмісту води та білку, пристрій вимірює вміст клейковини (для пшениці), олії та вуглеводів у злакових культурах та олійних (ріпаку). Грейнсенс це набагато більше ніж просто девайс для виміру. Велика кількість послуг надається завдяки “Premium” підписці, яка даэ можливість зберігання даних вимірів у хмарі (в інтернеті), GPS позиціювання для кожного виміру та подальше відображення його на карті. Усі данні зберігаються та структуруються з можливістю подальшого використання користувачем через мобільний додаток, або будь-який інший пристрій (веб-сторінку з обліковим записом) та зручним експортом у форматі Ексель.

“Пристрою GrainSense можно повністю довіряти. Ми маємо змогу давати чіткі відповіді на питання та планувати дохід. Вимір якості займає не більше 5 секунд”, продовжує Нільс Босон.

У інституті Luke в Фінляндії провели незалежне випробування для визначення точності вимірювання GrainSense. Тести показали, що при викорисанні 187 зрезків зерна з різними показниками та умовами вирощування, результати GrainSense такі ж самі, як і у інших NIT аналізаторів зерна, що використовуються в лабораторіях елеваторів. Такі результати не були несподіваними. Технологія NIT має відому точність.

Завантажити дослідження

NIT — Near-Infrared-Transmittance, передача інфрачервоного спектру методом пропускання світла через зразок.

Дані о підприємстві

Підприємство: Nyborgsgård
Країна: Швеція
Площі: 750 гектарів. 450 з яких ліси
Промислова група: Вирощування злакових та олійних культур, лісничество, переробка ріпаку (віджим масла)
Культури:  Пшениця, Ячмінь пивоваренний, ріпак найвищого готунку
Вміст сховищ: 6,000 м3

Назад

123