Як GrainSense допомогає на фермерському господарстві

28.05.2020
Пітер Палсон, відгук об аналізаторі зерна GrainSense
DПітер Палсон, керівник відділу “Приймання та зберігання”

GrainSense це перший у світі портативний пристрій для виміру якості зерна, створений для поліпшення життя малих фермерів, сільськогосподарських підприємств та агро-трейдерів.

Проект GrainSense був запущений у 2018 році в странах ЄС, та швидко набрав популярність завдяки високій точності виміру та зручності користування. З 2020 року GrainSense офіційно представлен в Україні.

Одна з найбільших агропромислових компаній Швеції “Rydsgård Scania, Ruuthsbo”, використовувала та оцінювала GrainSense протягом трьох місяців і поки що дуже задоволена своїми інвестиціями.

“Ми користуємось GrainSense кожен раз, коли зерно привозять до нас на cушку, очищення та зберігання. Також ми виїзжаємо в поле, щоб зробити виміри ще до початку жниву. Ми отримуємо дуже цінні данні о вмісті компонентів, які ми потім використовуємо для визначення приорітетності жниву. Першими прибираємо поля з найближчим до оптимального рівнем вологи та вищим рівнем білка, а поля на яких волога утримується, можуть зачекати. Дуже зручно що усі результати можливо переглянути у кінці дня на картах Гугл, сидячі в офісі. Так ми можемо запланувати збільшення кількості добрив на окремих ділянках на наступний рік. GrainSense дуже цінний пристрій та сервіс”, каже Пітер Палсон, керівник відділу “Приймання та зберігання” на підприємстві Rydsgård. Інші працівники підприємства відмічають простоту виміру та негайне відображення результатів, що дає можливість швидко приймати рішення.

Інший співробітник, Даніель Джул, брав з собою GrainSense та користувався їм на підприємстві Pugerup & Böketofta більше місяця, головним чином для перевірки вмісту білка у власних кормах для свиней. Користуючисть GrainSense, він контролював пропорції кількості та якості сої у кормі, тим самим оптимізуючи суміш.

“Я можу економити гроші при закупівлі сої та самостійно вимірюювати вміст білку, так що я знаю, якої якості сою я купляю,” каже Даліель. Для перевірки надійності відображаємих результатів, Джуель відправив свою сою до атестованої лабораторії, та порівняв результати.  

“Результатам GrainSense можно повністю довіряти. Ми можемо навідь відкивати власну лабораторію для сусідів, тому що вимір займає не більше 5 секунд”. Також Даныель додає, що завдяки зберіганню усіх результатів в інтернеті, звідки дуже легко буде їх експортувати у файли Ексель, та порівняти врожай цього та наступного сезону.

“Ми відчували, що не матимемо такого хорошого врожаю в цьому сезоні, тому вирішили зберігати минулорічне зерно. GrainSense дозволяє нам швидко та легко перевірити якість нового та старого врожаю, а потім вирішити, що потрібно продавати та що використовувати як корм”, – підсумовує він.

О КОМПАНІЇ RYDSGÅRD ТА PUGERUP (ШВЕЦІЯ)

У власності компаній ємності для зберігання зерна 20,000 тонн, розполілених на дев’ять силосів, половина з яких використовується для власного зерна, а друга половина для сушіння по контрактам. Елеватор може працювати з наступними зерновими культурами: пшениця (приблизно 60% усіх ємностей), ріпак, цукровий буряк, ячмінь та силаж кормовий (Festulolium). Усього на підприємстві працює 16 робіників.

GRAINSENSE — ДОПОМОГАЄМО ФЕРМЕРАМ ЧЕРЕЗ НАУКУ

GrainSense розробив перший у світі портативний експрес аналізатор для виміру якості зерна. Вперше у житті фермери та агрономи отримали надійний інструмен для швидкого виміру якості культур ще у полі, та можуть приймати рішення що ожуть підвищити прибуток. Ми вносимо важливе вдосконалення в ланцюги поставок продовольчих товарів. Наш ручний прилад вимірює вміст білка, вологості, клейковини, олії та вуглеводів у зернових продуктах та олійних культурах. GrainSense використовує GPS-позиціонування та пропонує хмарні послуги для зберігання ваших даних в інтернеті, що дає можливість використання GrainSense для точного землеробства.

Назад