GrainSense дає більше сил та контролю фермерам

28.05.2020
Власник ферми Густав Хейджман відгук аналізатор зерна ГрейнСенс
Густав Хейджман (справа), власник ферми Ruuthsbo

GrainSense це перший у світі портативний пристрій для виміру якості зерна, створений для поліпшення життя малих фермерів, сільськогосподарських підприємств та агро-трейдерів.

Проект GrainSense був запущений у 2018 році в странах ЄС, та швидко набрав популярність завдяки високій точності виміру та зручності користування. З 2020 року GrainSense офіційно представлен в Україні.

Одна з ферм Швеції “Ruuthsbo”, зацікавилась GrainSense, придбала та використовувала його, а після чого власник ферми згодився надати відгук.

“Мені сподобалась технологія та якість виконання пристрою. Саме тому я звернув увагу, коли читав про ГрейнСенс, тому що я почував що він зможе щось змініти у нас. Тому я поїхав на День поля Borgeby (невелике містечко у Швеції) де презентували GrainSense, та купив його. Раніше у нас не було власного аналізатора зерна в господарстві, тому що зазвичай це дорогі пристрої, але ГрейнСенс змінив це”, розповідає Густав Хейджман, власник ферми Ruuthsbo Estate. На фермі вирощують Пшеницю, Пивоваренний ячмінь, овес, ріпак, кормові трави та цукрові буряки. Більша частка продукції продається для виробництва якісної пшеничної водки, солдового віскі та безглютенових вівсяних мюслей. Пробу відбирають для аналізу на GrainSense для кожного причепу, а потів разраховують середнє значення для всієї партії.

“Яку продукцію ми продаємо, знав тільки наш зерно трейдер, та мабуть покупець. Трейдер давав нам результати по вмісту вологи, білку, олії в нашому продукі личе через кілька днів після відвантаження. Якби ми знали це, то могли б отримувати за нього значно більше. Тепер ми відбираємо приби ще на складі, формуємо партії за білком та вологою для відправки, а потів дзвонимо зернотрейдерам різних компаній і питаємо, яку ціну вони можуть нам запропонувати за зерно з конкретними показниками якості. Ми забрали цю владу у покупців і тепер ми, виробник, вибираємо покупця з найкращою ціною.” продовжує розповідати Хейджман.

Як і інші користувачі, Хейджман перевірив результати аналізу на ГрейнСенс з зерновою лабораторією, у власності якої є дорогий лабораторний аналізатор.

Ми були надзвичайно здивовані, наскільки добре та чітко зівпали результати. Ми порівняли ГрейнСенс з професіональним пристроєм, яка коштує більше 70,000 Євро. Ми отримали той самий результат, за значно.. значно меншу вартість. Я сподіваюсь що у майбутньому до ГрейнСенс будуть додано більше культур, так щоб ми могли же більше впливати на вартість своєї продукції.”

Хейджман також запропонував ряд технічних удосконалень, таких як можливість підключення GrainSense до живлення 220V. Тепер блок живлення 220V для GrainSensed можливо заказати додатково.

“GrainSense надає фермерам (виробникам) можливість самостійно вирішувати, що робити з зерном, а також контролювати трейдерів (покупців) на чесність. Щоб мати змогу поручитися за свій продукт, потрібен надійний вимірювальній пристрій. Саме таким і є GrainSense”, підсумовує Хейджман.

ФАКТИ О ФЕРМІ RUUTHSBO

Ферма вирощує пшеницю, пивоваренний ячмінь, овес, ріпак, кормові трави та цукрові буряки. Обща площа: 900 гектар, з яких 800 гектар полів. На фермі працює 7 робітників.

GRAINSENSE — ДОПОМОГАЄМО ФЕРМЕРАМ ЧЕРЕЗ НАУКУ

GrainSense розробив перший у світі портативний експрес аналізатор для виміру якості зерна. Вперше у житті фермери та агрономи отримали надійний інструмен для швидкого виміру якості культур ще у полі, та можуть приймати рішення що зможуть підвищити прибуток. Ми вносимо важливе вдосконалення в ланцюги поставок продовольчих товарів. Наш ручний прилад вимірює вміст білка, вологості, клейковини, олії та вуглеводів у зернових продуктах та олійних культурах. GrainSense використовує GPS-позиціонування та пропонує хмарні послуги для зберігання ваших даних в інтернеті, що дає можливість використання GrainSense для точного землеробства.